Praca zawodowego fotografa na dużych eventach

 

Obsługiwanie dużych imprez to prawdziwe wyzwanie dla zawodowego fotografa. Trzeba bowiem połączyć dwa zadania: z jednej strony skupić się przede wszystkim na tym, co dzieje się w centrum, a jednocześnie, stale fotografować uczestników imprezy. Aby połączyć te zadania, niezbędna jest mobilność i ciągłe poszukiwanie ciekawych ujęć.

Biorąc pod uwagę długi czas trwania eventów, fotograf musi być wypoczęty i dobrze przygotowany do sporej dawki aktywności. Idealny kadr wymaga również sprzętu odpowiednio dostosowanego do warunków. Jeśli event dzieje się w plenerze, wówczas, fotograf musi zaopatrzyć się w większą ilość sprzętu, aby być przygotowanym na zmieniające się warunki w ciągu dnia.

Nie ulega wątpliwości, że tworzenie takich reportaży bywa wyczerpujące, ale z drugiej strony, jest niezwykle satysfakcjonujące. Przede wszystkim dlatego, że tylko nieliczni fotografowie otrzymują zlecenia tworzenia reportaży z dużych eventów o wysokiej randze. Kolejną zaletą są oczywiście kwestie finansowe i większe zarobki przy prestiżowych wydarzeniach.