Co to jest depilacja laserowa

depilacja laserowa

Wiele kobiet marzy o gładkiej i miękkiej skórze, bez konieczności regularnego depilowania. Obecnie jest do wyboru wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Postęp technologiczny sprawił, że możliwe staje się pozbycie niepożądanych włosów w sposób trwały. Można cieszyć się jedwabiście gładkimi nogami, rękami lub pachami przez wiele miesięcy. Warto poznać dostępne metody, aby móc wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Jakie są metody depilacji?

Każda kobieta doskonale zna sposób usuwania zbędnego owłosienia polegający na goleniu przy pomocy maszynek jednorazowych. Są one tanie i powszechnie dostępne. Trzeba jednak uważać, aby się nie zaciąć. Problemem staje się szybkie odrastanie włosów i ich skłonność do wrastania. Niestety często trzeba golić się co dwa dni. Włosy stają się coraz ciemniejsze i twardsze. Trzeba również liczyć się z nadwrażliwością skóry, swędzącymi krostkami. Nie wygląda to estetycznie i sprawia dyskomfort. Innym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po kremy do depilacji. Za ich pomocą można osłabić włoski, dzięki czemu odrastają nieco wolniej i są mniej widoczne.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy do przeprowadzenia. Będzie to świetne rozwiązanie dla kobiet mających jasne owłosienie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w kremach do depilacji znajdują się chemiczne substancje, które wpływają także na kondycję skóry. Nierzadko dochodzi do różnych podrażnień. Może wystąpić także uczulenie. Kolejną propozycją będzie depilacja woskiem. Efekty są zadowalające i długotrwałe, ale niestety są zabieg sprawia duży dyskomfort, to samo można powiedzieć o depilatorze. W obu przypadkach dochodzi do wyrywania włosów wraz z cebulkami. Jeśli ktoś ma niski próg bólu, to depilacja woskiem i używanie depilatora może być dla niego zbyt uciążliwym zabiegiem.

Depilacja laserowa Wrocław sposobem na trwałe usuwanie owłosienia z różnych części ciała

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową Wrocław. Jest to najskuteczniejszy sposób na usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Wykorzystuje się do tego wiązkę lasera, która przenika przez skórę, dociera do mieszków włosowych i niszczy cebulki wraz z korzeniami. Wbrew pozorom jest to sposób całkowicie bezinwazyjny. Nie trzeba martwić się wystąpieniem dolegliwości bólowych. Lekki dyskomfort odczuwa się wyłącznie podczas uderzenia światła lasera w cebulkę włosa. Istotne jest to, aby wykonać serię zabiegów w celu uzyskania pożądanych efektów.

Przez kilka miesięcy skóra będzie idealnie gładka. Wystarczy co jakiś czas wykonać zabieg powtarzający, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się włosków w niepożądanych miejscach. Można skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia z każdej partii ciała, nawet z twarzy. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Znika problem z podrażnieniami skóry i jej przesuszeniem. Jeśli komuś zależy na skutecznym pozbyciu się zbędnego owłosienia w sposób bezpieczny i trwały, to warto odwiedzić salon kosmetyczny Wrocław. Z jego ofertą można zapoznać się na stronie http://www.depilacja laserowa-wrocław.pl.