Z przebarwieniami skóry zmaga się wielu z nas. Jak powstają i jak ich się pozbyć? Sprawdzamy!
Jak powstają przebarwienia skóry?
Do przebarwień skóry może dojść na wiele sposobów. Czasami to efekt chorób skórnych, w tym na przykład trądziku. Co więcej, do przebarwień skóry może dojść na skutek promieniowania UV, zmian w wydzielaniu hormonów, czy nawet na skutek przyjmowania leków.
Jak pozbyć się przebarwień skóry?
Wiele osób próbuje walczyć z przebarwieniami w zaciszu swojego domu. W takich przypadkach zwykle sięgamy po specjalne kremy, maści, czy żele. Jednak warto wiedzieć, że walka z przebarwieniami skóry nie jest prosta, więc takie preparaty mogą przynieść efekty dopiero po długim stosowaniu. O wiele lepsze efekty dają zabiegi na przebarwienia skóry, które znajdziemy w ofercie profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Dlatego, jeśli będziemy chcieli się ich pozbyć skutecznie, to właśnie fachowe wsparcie nam się przyda.
Jakie są główne rodzaje przebarwień?
Jest to dość istotny temat, który warto omówić. Najczęściej występujące przebarwienia skóry to oczywiście popularne piegi, do których to możemy mieć po prostu genetyczną skłonność. Jednak ich pojawienie wiąże się po prostu z nadmiernym przebywaniem na słońcu.
Jeśli zaś chodzi o przebarwienia niestandardowe, są nimi bez wątpienia melazma czy ostuda, które są rodzajem przebarwień odpowiedzialnymi za hormony, słońce bądź też nasze geny. Ten rodzaj pojawia się głównie podczas ciąży a także zmian hormonalnych, podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych.